MSDS پروپیلن گلیکول

MSDS پروپیلن گلیکول

پروپیلن گلیکول حلالی بسیار مناسب است و در تولید مواد غذایی، دارویی، ترکیبات شیمیایی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. داشتن اطلاع و آگاهی از خطراتی که این ماده می تواند ایجاد نماید امری مهم است که عموما در MSDS ارئه شده توسط تولیدکنندگان نوشته می شود. در ادامه نکات مهمی که باید در هنگام کار با PG مورد توجه قرار داد توضیح داده خواهد شد. 

خطرات و عوارض پروپیلن گلیکول

همانگونه در پیش از این گفته شد، این ماده مایعی سنتزی و جاذب آب می باشد. از حیث کاربرد پروپیلن گلیکول می توان گفت که این ماده در ساخت مواد پلی استر مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب شیمیایی در صنایع شیمیایی، غذا و صنعت دارو به عنوان ضد یخ، هنگامی که نشت آن منجر به تماس با غذا پیدا شود. اداره غذا و دارو آمریکا به طور کلی این ماده را به عنوان افزودنی غذای بی خطر تشخیص داده است.

اقدامات اولیه در صورت بروز تماس

اقدامات اولیه در صورت بروز تماس با پروپیلن الکل

1- چشم ها: ابتدا به دقت چشم مصدوم به دقت بررسی شود تا آثاری از ماده آلوده در آن نباشد. سپس با مقدار زیادی آب یا محلول سالین به مدت 20 الی 30 دقیقه شستشو داده شود.

2- پوست: کل ناحیه آلوده پوست فرد مصدوم با آب و صابون شستشو داده شود.اگر علائمی نظیر قرمزی یا سوزش در پوست احساس شد حتما با مرکز فوریت های پزشکی جهت انتقال مصدوم به بیمارستان تماس گرفته شود.

3- استنشاق: ابتدا فرد مصدوم را از ناحیه آلوده دور کرده و او را وادار به کشیدن نفس های عمیق در هوای تازه کنید. اگر علائمی نظیر سرفه، تنگی نفس و سوزش دهان را در او مشاهده کردید حتما با مرکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

4- بلعیدن: در صورت بلعیدن این ماده، فرد مورد نظر را وادار به استفراغ نکنید. اگر او هنوز هوشیار است به او یک یا دو لیوان آب دهید و سریعا با مرکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

شرایط نگه داری:

پروپیلن گلایکول، دی پروپیلن گلایکول و تری پروپیلن گلایکول موادی پایدار هستند که به روند کنترل خاصی نیاز ندارند. آن ها خورنده نیستند و می توان آن ها را منتقل یا ذخیره کرد.

 خرید پروپیلن گلیکول 

تماس با صنایع شیمیایی تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صنایع شیمیایی تهران
ارسال با a WhatsApp