بازار مصرفی سیترات پتاسیم:

حجم بازار جهانی سیترات پتاسیم در سال 2016 به 629.2 میلیون دلار رسید و انتظار میرود طبق نرخ رشد ترکیبی سالیانه(CAGR) در سال های 2025-2015 ، 3.7% رشد داشته باشد.
این محصول دارای ویژگی های خاصی مانند : خاصیت نم گیری ، دارای طعم و حلالیت بالا میباشد.
افزایش اهمیت غلظت امولسیفایر برای دستیابی به عملکرد بالا ، افزایش زمان انبساط و همچنین به دلیل ساختار نرم باعث نفوذ پذیری بهتر فرم های سیتریک میشود.

در طول چند سال گذشته، تقاضا برای محصولات آرایشی در کشورهای در حال توسعه مانند هند، چین و مکزیک شاهد افزایش چشمگیری بوده است به طوری که کمپین های تبلیغاتی گسترده و موثر توسط شرکت های بزرگ مراقبت شخصی دیده می شود.
از آنجایی که سیترات پتاسیم یک عنصر کلیدی در محصولات آرایشی و بهداشتی و شخصی است، این امر عامل اصلی افزایش نرخ رشد مصرف شده است.

پتاسیم سیترات در بخش مراقبت های بهداشتی به عنوان یک مکمل الکترولیت، افزودنی،مکمل پروتئین و آنتی اسیدها کاربرد دارد.

با افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی و شخصی انتظار میرود بازار مکمل ها و آنتی اسیدها افزایش پیدا کند.همچنین در پزشکی بعنوان یک دیورتیک برای کاهش  سطح مایعات بدن بدون از دست رفتن پتاسیم مورد استفاده قرار میگیرد.
هنگامی که از دیورتیک (ادرار اوار) برای کاهش مایع در رگ های خونی بدن انسان استفاده میشود موجب کاهش فشار خون میشود.در نتیجه احتمال دارد تقاضا برای مصرف داروهای دیورتیک و ایجاد ادرار کمتر اسیدی و درمان اسیدوز کلیوی افزیش یابد و بازار مصرفی پتاسیم سیترات را تقویت کند.

مواد اولیه مورد استفاده برای تولید پتاسیم سیترات ، شامل کربنات پتاسیم و اسید سیتریک، به خاطر خواص آنها مانند بافر قلیایی و حلالیت بسیار بالا آن ها در آب. به عنوان مثال، اسید سیتریک به عنوان یک عنصر کلیدی در مواد غذایی و نوشیدنی، مراقبت شخصی، پاک کننده ها و مواد شوینده و صنایع بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرد.
اسید سیتریک خود به تنهایی در  صنایعی که بالا ذکر شد مورد استفاده قرار میگیرد در نتیجه تقاضا از این ماده بعنوان ماده خام در سایر صنایع وابسته به وجود این ترکیب در آینده با مشکلاتی روبرو خواهند شد.

نقش سیترات پتاسیم در صنایع مختلف:

امولسیفایر با یک عملکرد موثر در سال 2016 ظاهر شد، که %20.2 درصد از حجم جهانی سیترات پتاسیم مربوط به آن  می شود. این بخش به دلیل استفاده از آن در چندین محصول غذایی از جمله مارگارین، سس خامه ای، سس مایونز، آب نبات، غذاهای فرآوری شده بسته بندی شده، و شیرینی و محصولات پخته شده مورد استفاده قرار میگیرد.
به دلیل افزایش مصرف سوسیس در اروپا انتظار میرود از امولسیفایر در گوشت های فراوری شده نیز مورد استفاده قرار گیرد زیرا برای کنار هم نگه داشتن اجزای سوسیس مانند گوشت ، آب و پربی نیاز به امولسیون دارند تا این ترکیبات با یکدیگر ترکیب و هماهنگ شوند.

در بخش مواد غذایی و اشامیدنی در سال 2016 مقدار مصرفی سیترات پتاسیم به 457.1میلیون دلار رسید.انتظار میرود با ظهور اقتصادهای جدید و افزایش فعالیت های (M &A) شاهد افزایش تقاضا باشیم.
علاوه بر این ها در کشورهای در حال توسعه مانند : هند ، برزیل ، چین، اندونزی و تایلند انتظار میرود که تقاضا برای مصرف مواد غذایی و نوشیدنی افزایش یابد در نتیجه مصرف و تولید سیترات پتاسیم نیز بالطبع افزایش میابد.
در مواد غذایی مانند غذای کودک ، شیر، لبنیات، غلات، میان وعده ها ، دسر ، بستنی و نوشابه های گازدار از سیترات پتاسیم بعنوان یک عامل اسیدی،نگهدارنده و عامل بافری مورد استفاده قرار میگیرد.
از سیترات پتاسیم در مواد مراقبت های شخصی و مواد مورد استفاده در صنایع خانگی به دلیل تنظیم pH و کیلیت کردن یون های فلزی آن ها مورد استفاده قرار میگیرد.
پتاسیم سیترات به عنوان نمک امولسیون عمل می کند و ثبات و پیچیدگی بیشتری را برای محصولات فراهم می کند. این محصولات در محصولاتی مانند مداد ابرو، رژ لب ها و کرم ها استفاده می شود. همچنین در چندین محصول مراقبت از دهان برای بهبود حساسیت به درد استفاده می شود.
در نمودار زیر مقدار سیترات پتاسیم مصرفی در صنایع مختلف را نشان میدهد:

اطلاعات بین المللی

در آسیا و اقیانوسیه انتظار میرود که درآمد قابل توجهی را طبق نرخ رشد سالیانه(CAGR) در سال های 2017تا2025 تا حدود 4.2% داشته باشند.
افزایش تقاضا برای سیترات پتاسیم میتواند به خواص آن مانند : افزایش غلظت پتاسیم،pHبافری آن و افزایش پایداری یا پیچیدگی و توانایی آن در فغالیت یک سیستم آلکالیزر در صنایع مواد غذایی یا مواد غذایی دام ها مورد استفاده قرار میگیرد.

چین یکی از تولید کننده های اصلی پتاسیم سیترات است که شرکت هایی مانند شرکت Foodchem International Corporation، Huangshi Xinghua Biochemical، RZBC Group Co.، Ltd. و شرکت جیانگ سو Mupro IFT از حضور در کشور قوی برخوردار است. انتظار می رود رشد مواد شوینده، مواد شیمیایی کشاورزی، کود، ، لوازم آرایشی و دارویی در چین نیز تاثیر مثبتی در بازار APAC داشته باشد.

امریکای شمالی در سال 2016 به 22.8% از کل حجم تولیدی رسیده و انتظار میرود مصرف سیترات پتاسیم در ایالات متحده به دلیل افزایش تقاضا برای محصولات مختلف مانند : مواد آرایشی ، مواد مراقبت های پوستی ، کرم و ماسک افزایش یابد

آمريكاي شمالي به ميزان 22.8 درصد كل حجم در سال 2016 رسيده است و انتظار مي رود كه سود قابل توجهي در طول دوره پيش بيني داشته باشد. انتظار میرود مصرف لوازم آرایشی از مصرف پتاسیم سیترات در ایالات متحده به دلیل افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای محصولات مختلف مراقبت از پوست مانند پوست، کرم و ماسک صورت افزایش یابد.همچنین  استفاده روزافزون از محصولات ضد پیری در طول سال های آینده، تقاضای تولید را افزایش می دهد.

بازار پتاسیم سیترات و اشتراک گذاری آن:

بازار جهانی شامل بازیکنان برجسته و معتبر، به ویژه در ایالات متحده، اسرائیل، آلمان، چین و انگلستان میباشد.
 شرکت کنندگان متعدد، از جمله Gadot Biochemical Industries، Ltd .؛ شرکت Archer Daniels Midland؛ BASF SE؛ گروه بین المللی، Inc .؛ بیکر هیوز Incorporated؛ و Evonik Industries AG، صنعت را تحت سلطه قرار می دهند.

بازار سیترات پتاسیم بسیار جدی و با رقابت شدیدی همراه است و انتظار میرود عواملی مانند نوآوری محصول و توزیع سیترات پتاسیم توسط بازیکنان این بازار ، رقابت در صنعت را در سال های دیگر گسترش داده و همجنین افراد جدید وارد این عرصه شوند.

قیمت سیترات پتاسیم:

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در مرکز پژوهش صنایع شیمیایی تهران فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

خرید سیترات پتاسیم:

در حال حاضر مرکز پژوهش صنایع شیمیایی تهران به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش سیترات پتاسیم:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش مرکز پژوهش صنایع شیمیایی تهران در ارتباط باشید.

 

TCIRC-commercial-banner
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *