بازار جهانی مونو اتانول آمین

بازار جهانی مونو اتانول آمین

مونو اتانول آمین چیست؟ این ترکیب یک ترکیب آلی است که فرمول شیمیایی مونواتانول آمین به صورت C2H7NO; H2NCH2CH2OH و جرم مولکولی 61.084 g/mol  و دانسیته ی 1.016 در 68 درجه ی فارنهایت است. ظرفیت جهانی تولید اتانول آمین ها طی سال های 2012 تا 2017 افزایش یافته است. اما در طی چهار سال آینده پیش بینی می شود که سرعت رشد آن کاهش خواهد یافت. (2018 تا 2022).

چین برای تامین نیاز داخلی خود و هم چنین قطع وابستگیش به واردات این محصول اقدام به ساخت تعداد زیادی واحد تولید اتانول آمین در طی سال های  2012 تا 2017 کرده است. در حال حاضر یکی از بزرگترین واحدهای در حال احداث اتانول آمین, واحد Sadara در عربستان سعودی است که در سال 2017 ساخت آن شروع شده است. با شروع به کار این واحد و هم چنین واحد kayan’s که از سال 2012 شروع به تولید کرده است. عربستان به یکی از بزرگترین صادرکنندگان این محصول در جهان تبدیل شده است. لازم به توضیح است که پیش از شروع به کار حتما مونواتانول آمین msds مطالعه شود.

کاربرد مونو اتانول آمین :

به دلیل خواص اتانول آمین ها ,  آنها بسته به نوع ترکیب به سه دسته مونو اتانول آمین (MEA) , دی اتانول آمین (DEA) , و تری اتانول آمین تقسیم می شوند. دی اتانول آمین ها در یک رنج بسیار متنوعی از کاربردها مورد استفاده قرار می گیرند. شامل خالص سازی گاز های اسیدی, تولید سورفکتنت ها به منظور تولید صابون ها و مواد شوینده و هم چنین مواد محافظ خوردگی.

برای این محصول بازاری که بیشترین پتانسیل را برای رشد دارد , تولید سم های کشاورزی (برای DEA) , تولید اتیلن آمین و تریازین (برای MEA) و ester quats (برای TEA) است. مصرف MEA به منظور تولید تریازین دارای بازار بدون ریسکی است همانند مصرف آن به منظور تولید مواد نگه دارنده ی چوب که اندگی بازار آن کاهش یافته است اما هم چنان بخش قابل توجهی را تشکیل می دهد. MEA تریازین ها عموما به منظور حذف گازهای اسیدی مانند H2S از گاز طبیعی, جریان های پالایشگاهی و محصولات حاصل از فرایند الفین کراکر مورد استفاده قرار می گیرد. این مواد گفته شده بازار حال حاضر و یا در حال توسعه اتانول آمین ها را تشکیل می دهد. استفاده از DEA نیز به منظور تولید diethanolisopropanolamine (DEIPA) در حال رشد است. این محصول یک محلول نسبتا جدید است و پیش بینی می شود که در آینده بازار رو به رشد و خوبی را خواهد داشت.

در سال های اخیر, واحدهای جدید اتیلن آمین که از MEA به عنوان ماده ی خام اولیه استفاده می کند, به عنوان واحدهای پایین دستی اتیلن اکسید, در سراسر جهان ساخته شده اند. بر طبق تقاضاهای موجود در حال حاضر برای اتیلن آمین , پیش بینی می شود که تولید آن طی سال های آینده افزایش قابل توجهی خواهد داشت. (تا سال 2022) به خصوص این افزایش تولید در چین بسیار قابل توجه خواهد بود. هر چند در طی سال های 2017 تا 2022 در سایر نقاط به غیر از چین نیز پیش بینی می شود این تقاضا افزایش یابد.

قیمت مونواتانول آمین:

 شما می توانید جهت اطلاع از قیمت مونو اتانول آمین و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در مرکز پژوهش صنایع شیمیایی تهران در ارتباط باشید.

خرید مونواتانول آمین:

در حال حاضر مرکز پژوهش صنایع شیمیایی تهران به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعت بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش مونواتانول آمین:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش مونو اتانول آمین و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش مرکز پژوهش صنایع شیمیایی تهران در در ارتباط باشید.

TCIRC contact-banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صنایع شیمیایی تهران
ارسال با a WhatsApp