پیش بینی بازار اتیلن وینیل استات

پیش بینی بازار اتیلن وینیل استات:

در نمودارهای زیر میزان تقاضا برای EVA را در مصارف تولیدی مختلف در سال 2016 و هم چنین پیش بینی میزان این مصارف را تا 2020 مشاهده می کنید. در سال 2016 به ترتیب واحدهای تولیدی انواع فیلم, فوم و چسب, بیشترین تقاضا را برای EVA داشته اند.

بازار جهانی EVA در آینده به دلیل افزایش کابردها و فواید تکنولوژیک آن و هم چنین افزایش تقاضا در منطقه ی آسیا, شاهد رشد زیادی خواهد بود.

انتظار می رود که تا سال 2030 میزان تقاضا برای EVA به بیش از 4 میلیون تن در سال برسد. از سوی دیگر تا سال2020, میزان تقاضا در حوزه های مصرفی دست خوش تغییرات شده و پیش بینی می شود صنعت چسب و صنایع وابسته به آن (مثل تولید کفش) با مصرف 4.6 میلیون تن EVA, طی سال های 2016 تا 2020 به بزرگترین صنعت متقاضی این محصول پتروشیمی تبدیل شود. ارزش بازار EVA در سال 2015 حدود 6 میلیارد دلار بوده است که بیش بینی می شود این میزان تا سال 2022 به 10 میلیارد دلار با نرخ رشد CAGR 7.5% از سال 2016 تا 2022, برسد.

کشورهای منطقه ی آسیا و اقیانوسیه حدود 90% از کل کفش تولیدی را در سال های 2015 و 2016 تولید کرده اند. به عنوان مثال از هر 10 جفت کفش تولیدی در جهان یک جفت تولید کشور چین است. از سوی دیگر متولیان این صنعت در سال های اخیر تمایل بسیار زیادی برای مصرف EVA به جای PVC به منظور تولید کفش پیدا کرده اند و این روند در آینده ادامه خواهد داشت و یکی از دلایل اصلی افزایش میزان تقاضا برای EVA در آینده خواهد بود. در نموارهای زیر بزرگترین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کفش در جهان در سال 2016 را مشاهده می کنید.

از دیگر صنایع نوظهور مصرف کننده ی EVA که در آینده پتانسیل بسیار زیادی برای رشد خواهد داشت, تولید کپسول های بسیار پیشرفته ی سلول های PV خورشیدی است, که در سال های اخیر هم میزان تولید و هم میزان مصرف آن در جهان به سرعت درحال افزایش است. همان طور که در نمودار زیر مشاهده می کنید, تولید این نوع سل های PV خورشیدی به شدت در آسیا و به خصوص در کشور چین متمکز شده است. طی 6 سال اخیر, نرخ رشد CAGR برای تولیدکنندگان این نوع پنل های خورشیدی 20% و برای مصرف کنندگان آنها 18% بوده است که این میزان, رشد قابل توجهی را در این حوزه نشان می دهد.

همان طور که در نمودار زیر مشاهده می کنید, میزان صادرات EVA ایالات متحده در سال های جاری کاهش پیدا کرده است و این روند هم چنان ادامه خواهد داشت. آمریکا یکی از صادر کنندگان اصلی این محصول به منطقه ی آسیا و آمریکای جنوبی است. حجم قابل توجهی از صادرات EVA تولیدی اروپای غربی به بازارهای اروپای شرقی و مرکزی و هم چنین خاورمیانه (شامل ترکیه) و چین عرضه می شود. حجم صادرات فعلی اروپای غربی حدود 90.000  تن در سال است که تا سال 2025 هم چنان این میزان را حفظ خواهد کرد. پیش بینی می شود صادرات این منطقه طی یک دهه ی آینده به سمت اروپای مرکزی و شرقی چرخش بیشتری پیدا کند.

قیمت اتیلن وینیل استات:

 شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در مرکز پژوهش صنایع شیمیایی تهران در ارتباط باشید.

خرید اتیلن وینیل استات:

در حال حاضر مرکز پژوهش صنایع شیمیایی تهران به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش اتیلن وینیل استات:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش مرکز پژوهش صنایع شیمیایی تهران در در ارتباط باشید.

 

تماس با صنایع شیمیایی تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صنایع شیمیایی تهران
ارسال با a WhatsApp