جستجو:

 • فروش مواد اولیه
  صنایع غذایی

  نرخ رشد صنایع غذایی در ایران کمتر از سایر کشورهای پیشرفته در جهان است .مبتکران شیمی در تلاش است تا با تامین مواد اولیه مرغوب، نیاز این صنایع را پوشش دهد.نرخ رشد صنایع غذایی در ایران کمتر از سایر کشورهای پیشرفته در جهان است .مبتکران شیمی در تلاش است تا با تامین مواد اولیه مرغوب، نیاز این صنایع را پوشش دهد.از جمله محصولات مرتبط با این دسته عبارتند از: پتاسیم سوربات، سدیم گلوکونات، کاراگینان، تری سدیم فسفات، اسید سیتریک، پروپیونات کلسیم، اسید فرمامید و ... ادامه مطلب
 • فروش مواد مصرفی
  صنایع کشاورزی

  مبتکران شیمی با فروش برترین و به روز ترین کودها می تواند نیازهای فعالان حوزه کشاورزی را برطرف نماید. مبتکران شیمی با فروش برترین و به روز ترین کودها می تواند نیازهای فعالان حوزه کشاورزی را برطرف نماید. از جمله محصولات مرتبط با این دسته عبارتنداز: مونو پتاسیم فسفات، مونو آمونیوم فسفات، سولفات مس، سولفات منگنز، سولفات آمونیوم، سولفات مس، دی آمونیوم فسفات، نیترات پتاسیم، اوره و ... ادامه مطلب
 • فروش انواع
  حلال های شیمیایی

  حلال های شیمیایی در صنایع مختلفی از قبیل تصفیه گاز، نساجی و تولید مواد آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت مبتکران شیمی با فروش این حلال ها نیازهای صنایعی از این دست را هم پاسخگو می باشد. حلال های شیمیایی در صنایع مختلفی از قبیل تصفیه گاز، نساجی و تولید مواد آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت مبتکران شیمی با فروش این حلال ها نیازهای صنایعی از این دست را هم پاسخگو می باشد. از جمله محصولات مرتبط با این دسته عبارتنداز: دی اتانول آمین، مونو اتانول آمین، تری اتانول آمین، نرمال بوتانول و ... ادامه مطلب
 • فروش مواد مصرفی
  صنایع دارویی

  تـوجـه بـه توليد داروي بـا كيفيت و اطمينان از استمـرار آن در هر شـرايط، يكی از دغـدغـه‌هـاي واقعي فعالان این حوزه می باشد. مبتکران شیمی با فروش مواد اولیه مرغوب، توانایی خود را در تامین مواد اولیه صنایع دارویی اعلام می دارد.از جمله محصولات مرتبط با این دسته عبارتنداز: گلیسیرین، توئین 80 و ... ادامه مطلب
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • All
 • حلال شیمیایی
 • شیمیایی صنعتی
 • صنایع آبکاری
 • صنایع آرایشی
 • صنایع شوینده
 • صنایع غذایی
 • صنایع کشاورزی
 • استون

  استون (Acetone) یک مایع بی رنگ، قابل اشتعال و یک حلال شناخته شده می باشد. استون با فرمول شیمیایی ...
  ادامه مطلب
  • حلال شیمیایی
 • کربنات پتاسیم

  کربنات پتاسیم (K2CO3)به صورت پودر یا گرانولِ بدون بو و سفید رنگ است که طعم نمکی دارد. کربنات پتاسیم در
  ادامه مطلب
  • شیمیایی صنعتی
 • پروپیلن گلیکول

  پروپیلن گلیکول یک مایع ویسکوز نسبتا سمی بدون رنگ، بدون بو و بدون مزه است که همین ویژگی ها آن
  ادامه مطلب
  • حلال شیمیایی
 • ایزوبوتانول

  ایزوبوتانول (ایزو بوتیل الکل)با فرمول ساختاری (CH3)2-CH-CH2OH مایعی با نقطه جوش 107 درجه سانتی گراد و...
  ادامه مطلب
  • حلال شیمیایی
مشاهده سایر محصولات / برای مشاهده کلیه محصولات SHIFT را نگه دارید مشاهده کلیه محصولات

خرید مواد شیمیایی مازاد

 

خرید مواد شیمیایی مازاد با قیمت مناسب: انواع مواد شیمیایی مازاد مصرف، کارخانه ها و استوک به صورت پودری، مایع و انواع حلالها، انواع شیشه آلات ازمایشگاهی، دستگاه های شیمیایی و انواع حواله پتروشیمی و انواع مواد شیمیایی وارداتی به صورت عمده با قیمت مناسب از تمام نقاط کشور خریداریم خریداری میشود. جهت هماهنگی با شماره "77657131" در تماس باشید.

 

آشنایی با آمونیاک:

 

آمونیاک یک گاز بی رنگ و با بوی خاص است که به عنوان یک ماده مبنایی در صنایع شیمیایی محسوب می شود و در واقع یک جزء کلیدی در طیف گسترده ای از محصولاتی است که مردم همه روزه با آنها سر و کار داردند. آمونیاک به طور طبیعی در طبیعت وجود دارد. در هوا, خاک, آب , گیاهان , حیوانات و یا حتی بدن انسان. آمونیاک در بدن انسان زمانی که مواد غذایی حاوی پروتئین به آمینو اسیدها و آمونیاک تجزیه می شود, تولید می شود و سپس این آمونیاک تولیدی به اوره تبدیل می شود.

آمونیوم هیدروکسید که عموما در مصارف خانگی با نام آمونیک شناخته می شود یک جزء تشکیل دهنده ی بسیاری از مواد شوینده ی خانگی است که ما هر روز با انها سروکار داریم. آمونیاک توانایی پاک کردن بسیاری از سطوح را در کاربری های خانگی دارد. از لوله ها و سینک و دستشویی گرفته تا آشپیزخانه , حمام و سطح کاشی و سنگ. آمونیاک هم چنین توانایی پاک کردن لکه های چربی و یا روغن های گیاهی را دارا می باشد. مانند مانند روغن های پخت و پز و یا نوشیدنی های الکل دار. چون آمونیاک سریعا تبخیر می شود معمولا از آن در تولید شیشه پاک ها به منظور جلوگیری از ایجاد لکه بر روی شیشه, استفاده می کنند.

آمونیاک هم چنین ماده ی اساس تشکیل هنده کودهای آمونیوم نیترات است که موجب آزاد شدن نیتروژن درون خام می شوند. نیتروژن یکی از مواد غذایی اصلی گیاهان است. بیش از60% از آمونیاک تولیدی در سراسر جهان در واحدهای تولید کودشیمیایی به مصرف می رسد. برای تولید محصولات با کیفیت کشاورزان نیازمند استفاده از کودهایی شیمیایی هستند.  

در سایر کاربردهای صنعتی نیز از آمونیاک به عنوان یک سیال مبرد در تجهیزات تهویه متبوع استفاده می شود. آمونیاک توانایی این را دارد که مقدار قابل توجهی از گرمای اطراف خودش را جدب کند. هم چنین از آمونیاک می توان در فرایند تصفیه آب و یا در تولید بسیاری از محصولات مانند پلاستیک ها, مواد منفجره, پارچه , افت کش ما و رنگ کاربرد دارد.

از دیگر کاربردهای آمونیاک می توان به استفاده از آن در ساخت سیستم های ذخیره سازی سرد, تولید لاستیک, صنایع چاپ و کاغذ , منبع نیتروژن و یا در تولید دارو اشاره کرد.

آمونیاک برای اولین بار توسط یک فیزیکدان انگلیسی به نام Joseph Priestley در سال 1774 کشف شد و در سال 1785 نیز ترکیب دقیق دقیق آن توسط یک شیمیدان فرانسوی به نام Claude-Louis Berthollet مشخص شد. روش تجاری ارزان قیمت تولید آمونیاک  Haber-Bosch نام دارد که شامل واکنش مستقیم عنصر هیدروژن با نیتروژن است. استوکیومتری این واکنش به صورت زیر است:

آمونیاک

این واکنش نیاز به استفاده از کاتالیست دارد , هم چنین این واکنش در دمای 400 تا 550 درجه سانتی گراد و فشار 100 تا 1000 اتمسفر انجام می شود. در واقع این واکنش تعادلی چون گرماده است در دماهای پایین عملکرد بهتری دارد اما برای رسیدن به مقدار مناسبی از تولید آمونیاک باید در دمای بالا انجام شود. برای انجام این واکنش از چندین کاتالیست می توان استفاده کرد اما معمولا از کاتالیست های برمبنای آهن استفاده می شود حاوی اکسید آهن هستند. اما می توان از منیزیم اکسید روی آلومونیوم اکسید نیز به عنوان کاتالیست استفاده کرد. در آزمایشگاه بهترین روش سنتز آمونیاک, از هیدرولیز نیتریدهای فلزی است.

 

آمونیاک

 

خواص فیزیکی آمونیاک:

آمونیاک یک گاز بی رنگ با بویی تند و خاص است. دمای جوش آن 35- درجه ی سانتی گراد و نقطه ی ذوب آن نیز 77.7- درجه ی سانتی گراد است. گرمای تبخیر آن زیاد و برابر با 23.3 کیلوژول بر مول در نقطه ی جوش آن است. آمونیاک را می توان در بسته بندی های عایق آزمایشگاهی به صورت مایع جابه جا کرد. مولکول آمونیاک دارای یک شکل ساختار مثلثی است با سه اتم هیدروژن است که به یک اتم نیتروژن متصل شده اند. این مولکول یک مولکول قطبی است که به دلیل وجود پیوندهای هیذروژنی قوی در آن به شدت حالت تجمعی دارد.

 

 منابع:

 

[1] Ammonia. (n.d.). Retrieved October 3, 2018, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/ammonia#section=Top

[2] Zumdahl, S. S. (2017, November 29). Ammonia. Retrieved October 3, 2018, from https://www.britannica.com/science/ammonia

این مقاله در مورد آمونیاک چیست , آمونیاک خون چیست , آمونیاک در ادرار , آمونیاک مایع , آمونیاک خانگی و آمونیاک خوراکی می باشد.

قیمت آمونیاک:

 شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

 

خرید آمونیاک:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعت بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

فروش آمونیاک:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن: 02177657131