جستجو:

 

گلایسین

 

فروش گلایسین

شرکت مبتکران شیمی گلایسین را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند. جهت آگهی از قیمت گلایسین و سفارش محصول با شماره 02177657131 تماس بگیرید و یا به 09198991006 تلگرام بزنید. 

 

خواص گلایسین

نام ماده: گلایسین ، Glycine

فرمول شیمیایی: C2H5NO2

جرم مولکولی: 75/07 گرم بر مول

چگالی: 1/607 گرم بر میلی لیتر

نقطه ذوب: 233 درجه سانتی گراد 

اسامی دیگر: آمینواستیک اسید، گلیکوآمین، آمیتون

گلایسین یکی از آمینواسیدهای غیرضروری (کوچکترین و ساده ترین آمینواسید) با طعم شیرین است که از هیدرولیز پروتئین ها بدست می آید و برای تشکیل پروتئین و بافت ماهیچه در بدن انسان و تبدیل گلوکز به انرژی استفاده می شود و می تواند داخل یا خارج از مولکول پروتئین باشد. 

گلایسین در آب محلول است و حلالیت آن در دمای 25 درجه سانتی گراد، حدود 25 گرم در 100 میلی لیتر آب می باشد. گلایسین در محیط های آبی، یک آمفوتر است. 

 

کاربرد گلایسین

گلایسین یک افزودنی برای غذای حیوانات خانگی و اهلی می باشد. همچنین به عنوان عامل بافری در مواد آرایشی و بهداشتی، آنتی اسیدها، مسکن ها و ضدعرق ها استفاده می شود. همچنین یک ماده واسطه در سنتز محصولات شیمیایی است. گلایسین به عنوان طعم دهنده/ شیرین کننده در محصولات غذایی استفاده می شود. برخی از مواد غذایی و نوشیدنی های پروتئینی حاوی گلایسین می باشد. برخی از محصولات دارویی نیز حاوی گلایسین است تا جذب دارو را بهبود ببخشد. 

گلایسین به شکل پودر یا کپسول یا همراه  با سایر مکمل ها عرضه می شود. گلایسین در غذاهای با سطح پروتئین زیاد مانندگوشت، ماهی، محصولات لبنی و حبوبات وجود دارد. بدن انسان به طور طبیعی گلایسین تولید می کند. معمولا از منابع غذایی، حدود 2 گرم گلایسین در روز در بدن دریافت می شود که به مقدار بیشتری از آن نیاز است. گلایسین برای حفظ سلامت سیستم گوارش و عصب مرکزی لازم است و با ایجاد آنتی اکسیدان از بروز برخی سرطان ها جلوگیری می کند. درصد بالایی از گلایسین در ماهیچه، پوست و برخی از بافت های مرتبط دیگر وجود دارد. تقریبا یک سوم کلاژن که پوست و بافت مرتبط به آن را محکم نگه می دارد، از گلایسین تشکیل شده است. بدون گلایسین، بدن نمی تواند بافت های آسیب دیده را ترمیم کند، پوست شل می شود و در مقابل اشعه فرابنفش مقاوم نخواهد بود. گلایسین به تنظیم سطح قند خون کمک می کند و برای جبران انرژی پایین و خستگی و درمان کم خونی و سندرم خستگی مزمن سودمند است. گلایسین برای فعالیت سیستم عصبی مرکزی سودمند است. تحقیقات نشان داده که آمینواسید می تواند درمان اختلالات پروستات کمک کند. 

گلاسین به درمان اختلالات متابولیسمی کمک می کند. همچنین به عنوان تقوبت حافظه یا پیشگیری از سرطان شناخته می شود. گلایسین به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک می کند تا قند خونشان را کنترل کنند. برخی از فواید گلایسین عبارت است از: 

ماهیچه های آسیب دیده یا خسته را بهبود می بخشد.

معده دچار مشکل را بهبود می بخشد.

سیستم ایمنی را تقویت می کند. 

هورمون رشد انسان را افزایش می دهد.  

آسایش و آرامش را افزایش می دهد. 

 

هیچ گزارشی مبنی بر سمی بودن گلایسن مصرفی ارائه نشده، اگرچه  برخی افراد گزارش کرده اند که مصرف مکمل های آن موجب درد معده شده است. افراد با مشکلات کلیه یا کبد بدون مشورت پزشک نباید گلایسین مصرف کنند. پچون مصرف مکمل های آمینواسید موجب تشکیل واحدهای نیتروژن یا آمونیاک در بدن می شود که عملکرد کلیه یا کبد را تضعیف می سازد. 

 

 

مراجع 

Dawson, R.M.C., et al., Data for Biochemical Research, Oxford, Clarendon Press, 1959

U.S. International Trade Commission, "Glycine From China." Investigation No. 731-TA-718 (Second Review), Publication No. 3810, October 2005

Kvenvolden, Keith A.; Lawless, James; Pering, Katherine; Peterson, Etta; Flores, Jose; Ponnamperuma, Cyril; Kaplan, Isaac R.; Moore, Carleton (1970). "Evidence for extraterrestrial amino-acids and hydrocarbons in the Murchison meteorite

Drauz, Karlheinz; Grayson, Ian; Kleemann, Axel; Krimmer, Hans-Peter; Leuchtenberger, Wolfgang and Weckbecker, Christoph (2007) "Amino Acids" in Ullmann's Encyclopedia of Industrial Chemistry, Wiley-VCH, Weinheim

 

 

 

 

کربنات پتاسیم

image