جستجو:

معرفی پتاسیم سیترات:


نام :
پتاسیم سیترات (Potasium citrate)
فرمول مولکولی :
C6H5K3O7
شکل و حالت فیزیکی :
پودر سفید
نقطه ذوب :
180
نقطه جوش :
230
دانسیته :
1.98
حلالیت در آب :
محلول در آّب
اسیدیته :
8.5

پتاسیم یک ماده معدنی است که در بسیاری از مواد غذایی یافت میشود و برای بسیاری از اعمال حیاتی بدن مفید میباشد، بخصوص برای قلب بسیار مفید میباشد.

همچنین پتاسیم یک ماده الکترولیتی ضروری نیز میباشد که  تعادل مایعات در بدن را تنظیم می کند.
پتاسیم سیترات نمک پتاسیم اسید سیتریک است. این ترکیب به صورت پودر کریستالی سفید و توانایی جذب و نگهداری مقدار کمی آب را دارد.
پتاسیم سیترات بو ندارد  اما طعم آن کمی شور مزه (نمکی ) میباشد.
چند مورد معمول برای پتاسیم سیترات وجود دارد، یکی از کاربردهای آن به عنوان یک افزودنی مواد غذایی است. پتاسیم سیترات برای تنظیم اسیدیته در غذاها استفاده می شود. این غالبا به عنوان یک عامل بافر کننده برای نگهداری اسیدیته نوشابه ها یا مایعات گازدار و کنترل و حفظ سطح pH ان ها
 
این ماده شیمیایی  بیشتر در پزشکی برای کنترل سنگ کلیه نیز استفاده می شود، مخصوصا برای درمان سنگ کلیه به نام اسیدوز توبولارب کلیوی ، کلیه های شما به طور معمول pH خود را با حذف اسیدهای خون و دفع ادرار در بدن تنظیم می کنند. اسیدوز توبولاری  کلیوی ناشی از یک نقص در لوله های کلیه است که باعث ایجاد اسید در جریان خون می شود. بنابراین، سیترات پتاسیم برای تنظیم میزان اسیدیته در بدن بیمار استفاده می شود.

 این  ترکیب بیشتر با عملکردهای عصبی، کنترل عضلات و فشار خون درگیر میشود.
 پتاسیم یک ماده غذایی ضروری برای سلامتی است که برای کاهش فشار خون ، خطر ابتلا به سنگ کلیه، کاهش کلسیم مفید و کاهش خطر سکته مغزی مفید است.

همچنین برای پیشگیری از بروز سنگ کلیه که ممکن است  با نقرس همراه باشد نیز مفید است.

پتاسیم سیترات همچنین می تواند برای مقاصد دیگری غیر از موارد ذکر شده استفاده شود.

 

موارد منع مصرف پتاسیم سیترات:

اگر دچار نارسایی کلیه، عفونت ادراری، دیابت کنترل نشده، زخم معده  ، سوختگی شدید یا سایر آسیب های بافتی یا اگر بدن شما دچار کمبود آب است و همچنین  اگر سطح بالای از پتاسیم را در خون خود دارید (هیپوکالمی) نیز نباید از این محصول استفاده کنید.

عوارض جانبی پتاسیم سیترات:
هر دارویی که ما مصرف میکنیم عوارض جانبی را به همراه دارد که بروز هر کدام از ان عوارض نیازمند مراقبت های پزشکی  است، با آشکار شدن هرکدام از نشانه های زیر سریعا با پزشک مشورت کنید:

ناراحتی معده و شکم ، اسهال ، حالت تهوع ، استفراغ
مصرف دراوی سیترات پتاسیم دارای دز مشخصی است اگر مصرف دارو بیش از دز مشخص ان باشد علائم زیر نمایان میشوند:
درد معده و شکم ، گیجی ، مشکل تنفس  و تنگی نفس، ضربان نامنظم قلب ، خشم و عصبانیت ، بی حسی یا سوزن سوزن شدن دست و پا

 

قیمت پتاسیم سیترات :

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

 

خرید پتاسیم سیترات:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

فروش پتاسیم سیترات:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 

02177641136  

02177649244

02177641217