جستجو:

پلی آلومینیوم کلراید . این ماده یک ترکیب پلیمری معدنی است که استفاده از آن در سالهای اخیر به سرعت گسترش یافته و به عنوان منعقد کننده برای از بین بردن کدری آب استفاده می شود. پلی الومینیوم کلراید (پک)جایگزین مناسبی برای منعقد کننده های معدنی اولیه ای مانند (الوم و کلروفریک) می باشد .مونومر های این پلیمر در واقع یک کمپلکس دو هسته ای از الومینیوم هستند که شامل یونهای هیدروکسید و کلراید و در بعضی از انواع آنها محتوی یون های سولفات می باشد. محصول فوق به دو صورت جامد(پودری) ومایع در بازار موجود است .که نوع جامد آن به صورت کریستالی و زرد رنگ میباشد. برای خرید و فروش این ماده با ما در ارتباط باشید


نام تجاری : PAC
فرمول مولکولی: AL62 (OH)n CI
درصد خلوص: 30%

فروش پلی الومینیوم کلراید:


شرکت مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی با بهترین کیفیت و کمترین قیمت به مشتریان می باشد. برای آگاهی از قیمت و خرید این محصول با شماره 021-77657131 تماس بگیرید یا به شماره 09198991006 تلگرام بزنید


روش تولید

محصول فوق از واکنش هیدروکسید آلومینیوم و اسید کلریدریک بدست می اید:
2Al(OH)3+n HCl→ Al2(OH)nCl6-n + H2O


مکانیزم عمل پلی الومینیوم کلراید


این ماده با ایجاد پلهای اتصالی بین ذرات (ذره-پلیمر-ذره) باعث ناپایدار سازی ذرات کلوییدی می شود و عمل انعقادسازی انجام می شود .این مکانیزم موجب افزابش سرعت ناپایدارسازی ذره ای و در نتیجه رشد سریعتر ذرات و نهایتا بهبود جداسازی می گردد.

 

کاربرد پلی الومینیوم کلراید 

• تصفیه فاضلاب شهری
• تصفیه فاضلاب و پساب کشاورزی
• استفاده در صنایع نساجی، چرم و پوست
• استفاده در صنایع کاغذ سازی و سلولزی
• تصفیه آب اشامیدنی
• تصفیه فاضلاب و پساب کارخانه های شیمیایی و صنایع نفت و پتروشیمی


مزایای پلی آلومینیوم کلراید نسبت به سایر منعقد کننده ها

 در محدوده pH گسترده عمل می کند
 قابلیت استفاده در دماهای مختلف
 کاهش کمتر pH آب (نسبت به سایر منعقد کننده ها)
 کاهش چشمگیر حجم لجن و افزایش تراکم و چگالی لجن
 کاهش قابل توجه مقدار آلومینیم باقیمانده در آب تصفیه شده به حدود mg/L 05/0-01/0
 در شرایط مشابه، مقدار موردنیاز از PAC برای تصفیه نسبت به سایر لخته سازها بسیار کمتر است.
 مقدار کلرید در آب تصفیه شده بسیار کمتر است که TDS آب تصفیه شده نسبت به تصفیه با سایر لخته سازها کمتر خواهد بود. هزینه تصفیه را نسبت به سایر لخته سازها بین % 80-20 کاهش می دهد.

روش مصرف


در آب سرد و با pH بالاتر(قلیایی) نتایج بهتری بدست می آید این ماده نباید باسایر مواد شیمیایی ترکیب شود. PAC باید پس از رقیق شدن استفاده شود.مقدار و دوز مصرفی آن بین 1-15 گرم در هر تن است ولی مقدار مصرف دقیق ان باید با توجه به انالیز تعیین شود.

 

کربنات پتاسیم

image