جستجو:

نیتریت سدیم ( سدیم نیتریت )

 

فروش نیتریت سدیم

شرکت مبتکران شیمی نیتریت سدیم را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند. جهت آگهی از قیمت نیتریت سدیم و سفارش محصول با شماره 02177657131 تماس بگیرید و یا به 09198991006 تلگرام بزنید.  

 

خواص نیتریت سدیم

نام: نیتریت سدیم - Sodium nitrite

فرمول شیمیایی: NaNO2

جرم مولی: 68/995 گرم بر مول 

نقطه ذوب: 271 درجه سانتی گراد 

چگالی: 2/168 گرم بر میلی لیتر 

نیتریت سدیم در دمای 320 درجه سانتی گراد به اکسید سدیم، اکسیدهای نیتروژن و نیتروژن تجزیه می شود. نیترات موجود در آن حدود 16% و pH آن در محدوده 9-7 می باشد. کاملا در آب محلول است و بلافاصله به یون های سدیم و نیتریت تجزیه می شود. 

 

کاربرد نیتریت سدیم

کاربرد اصلی نیتریت سدیم ، تولید صنعتی ترکیبات نیتروژنی ارگانیک می باشد. نیتریت سدیم یک واکنش دهنده برای تبدیل ترکیبات آمین به دیازو، ماده پیشرو برای تولید رنگ می باشد.  نیتریت سدیم در عکاسی نیز مصرف دارد. سدیم نیتریت به عنوان الکترولیت در فرایندهای تولیدی سنگ زنی الکتروشیمیایی نیز استفاده می شود که برای این کاربرد محلول %10 وزنی از آن مناسب است. همچنین در کاربردهای متالورژی مختلف نیز کاربرد دارد.

نیتریت سدیم یک بازدارنده از خوردگی موثر و یک افزودنی شناخته شده در روغن های صنعتی به شمار می رود. برای جلوگیری از خوردگی، در سیستم های خنک کننده بسته، . نیتریت سدیم به صورت محلول آبی و در سیستم های انتقال گرما به صورت حالت مذاب استفاده می شود. نیتریت سدیم به عنوان ماده خام برای تولید پلیمرهای کاپرولاکتام و به عنوان آنتی اکسیدان برای سنتز پلیمرها استفاده می شود. همچنین به عنوان تثبیت کننده رنگ و نگهداره در گوشت و ماهی مصرف دارد. افزودن نیتریت سدیم به گوشت، رشد باکتری های بیماری زا را به تاخیر می اندازد و مدت نگهداری آن را افزایش می دهد. 

در اوایل سده 1900، پخت نامتعارف، متداول شد که به تحقیق بیشتر درباره استفاده از نیتریت سدیم به عنوان افزودنی در غذا انجامید. به نحوی که با افزودن کمترین مقدار، حداکثر بازدهی به عنوان افزودنی را محقق سازد. در ادامه همین تحقیقات، نیتریت سدیم به عنوان عاملی برای مبارزه با رشد میکروارگانیسم های منجر به بیماری شناخته شد، سدیم نیتریت به گوشت طعم و رنگ می بخشد و از اکسیداسیون چربی جلوگیری می کند. 

نیتریت سدیم در پخت گوشت، بیکن و هات داگ و به عنوان ماده خام برای تولید پلیمرهای کاپرولاکتام و به عنوان آنتی اکسیدان برای سنتز پلیمرها استفاده می شود. همچنین به عنوان تثبیت کننده رنگ و نگهداره در گوشت و ماهی مصرف دارد. افزودن نیتریت سدیم به گوشت، رشد باکتری های بیماری زا را به تاخیر می اندازد و مدت نگهداری آن را افزایش می دهد. 

نیتریت سدیم در چسب، عوامل پیوندی، عوامل ضدیخ، عوامل پاک کننده و شوینده، ضدعفونی کننده ها، افزودنی مواد ساختمان، بازدارنده های خوردگی، افزودنی مواد غذایی، عامل انتقال گرما، عامل ضدیخ، مواد شیمیایی آزمایشگاهی، روان کننده ها و افزودنی ها، آفت کش های غیرکشاورزی، عوامل اکسیدکننده، مواد دارویی، عوامل احیا، پایدارکننده ها، عوامل فعال سطحی، بازدارنده خوردگی و ... استفاده می شود. همچنین در صنعت لاستیک و تولید رابرها مصرف دارد. همچنین در تصفیه پساب، برای کنترل بو و جلوگیری از رشد باکتری استفاده می شود.  

 

 

 

مراجع 

Agency for Toxic Substances and Disease Registry (ATSDR) (2001). Nitrate/Nitrite Toxicity. US Department of Health and Human Services. Atlanta

Abe S and Sasaki M (1977). Studies on Chromosomal Aberrations and Sister Chromatid Exchanges Induced by Chemicals. Proc. Jpn. Acad. 53, 46-49

Ary RDJ and Poirrier MA (1989). Acute Toxicity of Nitrite to the Blue Crab (Callinectes sapidus). Prog. Fish. Cult. 51, 69-72

Alcaraz G, Chiappa-Carrara X, Vanegas C (1997). Temperature Tolerance of Penaeus Setiferus Postlarvae Exposed to Ammonia and Nitrite. Aquat. Toxicol. 39, 345-353

 

نیتریت سدیم

نیتریت سدیم