جستجو:

نونیل فنول (NP) و نونیل فنول اتوکسیلات(NPEs) جزء محصولاتی تولیدی با حجم بسیار بالا میباشند ، و در محیط زیست به طور گسترده ای پراکنده میباشند. استفاده اصلی NP برای تولید نونیل فنول اتوکسیلات(NPEs) میباشد. با ما همراه باشید تا با صابون مول 30 و انواع دیگر آن آشنا شوید.

مشخصات شیمیایی:

نام شیمیایی :
نونیل فنول اتوکسیلات
نام انگلیسی :
Nonylphenol Ethoxylate
فرمول مولکولی :
C9H19C5H4(OCH2CH2)nOH     

مشخصات فیزیکی:

ظاهر:
مایع زرد رنگ
pH( در محلول 1%) : 6
ویسکوزیته(25درجه سانتی گراد) :
237
نقطه انجماد :
63
حلالیت در آب :
محلولنونیل فنول اتوکسیلات ها جزء دسته ترکیبات شیمیایی آلکیل فنول اتوکسیلات(APEs) قرار دارند و انواع مختلف آلکیل فنول اتوکسیلات شامل نونیل فنول اتوکسیلات(NPEs) و اوتیل فنول اتوکسیلات(OPEs) میباشد.

نونیل فنول اتوکسیلات یک سورفکتانت غیریونی  میباشد و چون کشش سطحی را کاهش میدهد که به طور گسترده در صنایع مختلف شوینده و تمیز کننده استفاده و کاربرد دارد.
از NPE ها به طور معمول در مواد شوینده خانگی استفاده میشود.
نام گذاری نونیل فنول اتوکسیله بر اساس تعداد گاز اتیلن اکساید اضافه شده به آن خوانده میشود:
مانند: NPEs5,NPEs6,NPEs9,NPEs10  که مایعاتی ویسکوز میباشند ، NPEs12,NPEs15در دمای اتاق مایعاتی با ویسکوز بالا هستند و گریدهای بالاتر جامدهای مومی شکل و سفید رنگ میباشند.
محصولات حاصل از نونیل فنول اتوکسیله امولسیفایرهای آب در روغن یا روغن در آب، مرطوب کننده ، روان کننده و چخش کننده خوب با پایدار کنندگی بالا هستند.

 

تاریخچه:


 
نونیل فنول اتوکسیلات در نیمه دوم قرن بیستم کشف شد و در کشورهای بسیاری در صنایع مختلفی از این ماده استفاده کردند.

در ایالات متحده آمریکا در سال 1995 میلادی حدود 500میلیون تن مصرف شد.
این ماده بعنوان افزودنی در فرمولاسیون بسیاری از شوینده ها ، رنگ ، چسب ، امولسیون دفع آفات و روغن های تراش کاری به کار برده میشود.


 

کاربرد:


NPE ها در حجم های بسیار بالایی در بخش های صنعتی مانند :

 مواد شستشو صنعتی: در گریدهای مختلف کاربردهای مختفی در شوینده های جامد و مایع ، مایع ظرفشویی و شیشه پاک کن ها دارد
نساجی : پاک کننده پشم اولیه و نقش آنتی استاتیک و روان کننده
 صنعت کاغذسازی و پالپ ، در فرمول بندی رنگ و رزین ، بازیافت نفت و گاز ، تولید فولاد و کنترل افات و تولید برق استفاده میشوددر تولید محصولات تجاری :


در مواد شوینده صنعتی و تجاری  بعنوان یک امولسیفایر در واکس میوه ها و سبزیجات ف بعنوان رزین های پلیمیری در بسته بندی مواد غذایی پلاستیکی و مواد پلاستیکی پلی اتیلنی ئر محصولات ارایشی (کرم پوست ، رنگ مو و شامپو)

 بیشترین کاربرد NPEs ها در تولید محصولات شوینده ای میباشد به طوری که در سال 2004 مقدار 260میلیون تن NP بعنوان سورفکتانت مصرف شد.
به طور کلی حدود 37% از NPE  وارد اکوسیستم آبزیان میشود

 

 

قیمت نونیل فنل اتوکسیلات (صابون مول):

 

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

خرید نونیل فنل اتوکسیلات (صابون مول):

 

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

فروش نونیل فنل اتوکسیلات (صابون مول):

 

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

02177641136  

02177649244

02177641217

 

منابع:


https://www.epa.gov/sites/production/files/2015-09/documents/rin2070-za09_np-npes_action_plan_final_2010-08-09.pdf
http://www.jcaa.org/news/references/Sierra%20Club%20a%20safer%20alternative%20nonylphenol_ethoxylates3%5B1%5D.pdf