جستجو:

زنگ آهن نامی متداول برای ترکیب اکسید آهن است. این ماده با فرمول شیمیایی Fe2O3 رایج است.آهن بسیار راحت با اکسیژن ترکیب می شود. در واقع، آهن خالص تنها به ندرت در طبیعت یافت می شود.با استفاده از حلال زنگ آهن و یا پاک کردن زنگ آهن در مراحل اولیه می توان از تخریب فلزات جلوگیری کرد.راه دیگر استفاده از آهن زنگ نزن است.

ادامه مطلب...

توربین بادی چیست و چگونه کار میکند ؟ انرژی حاصل از نیروی باد یکی از قدیمیترین و شناخته شده ترین انرژی های تجدید پذیر است که از اوایل قرن 21 ام میلادی اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. از حدود سال 2000 میلادی تا اکنون میزان تولید انرژی از باد، روز به روز در حال افزایش بوده و در حال حاضر بیشترین سهم را در میان انرژی های تجدید پذیر به خود اختصاص داده است.

ادامه مطلب...

سلول های خورشیدی از جمله انرژی های تجدید پذیری می باشند که در سال های اخیر مورد توجه ی فراوان قرار گرفته اند. در این مقاله با ما همراه باشید تا از مراحل ساخت یک سلول خورشیدی و چگونگی تولید برق توسط آن اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

ادامه مطلب...

زنگ زدن و یا خوردگی هنگامی اتفاق می افتد که جسم مورد نظر با محیطی که در آن قرار دارد وارد واکنش می شود. بعضی ها بر این باورند که این تعریف بایستی محدود به فلزات باشد، ولی غالبا باید برای مقابله با خوردگی غیر فلزات و همچنین فلزات را نیز مد نظر قرار دداد. به عنوان مثال در طول سال ها می توان شاهد از بین رفتن رنگ ها و لاستیک ها در اثر تابش خورشید ،اکسیژن هوا، گرد و خاک، و دیگر عوامل بودو نمی توان از این خوردگی چشم پوشی نمود. این در حالی است که زنگ زدن و خوردگی فلزات و یا فولاد نیز جزی از خوردگی به حساب می آید.

ادامه مطلب...