جستجو:

طلا

آبکاری طلا

 

آبکاری الکتریکی طلا در سال 1840 رواج یافت.در 100 سال اولیه رسوب الکتریکی طلا برای جنبه های زیبایی یا تزیینی به کار می رفت و در این راستا صد ها فرمول بندی مختلف ثبت شده است که هر کدام رنگ مطلوب خاصی را تولید می کرده اند.این روش ها در زمان و مکان خاصی مناسب بودند ولی امروزه بسیاری فاکتور ها تغییر کرده است (مخصوصا قیمت طلا) و فرمول بندی های قدیمی فقط برای اشیای تاریخی به کار می روند.با توسعه ی صنعت الکترونیک در طول جنگ جهانی اول،رفته رفته آبکاری با طلا پیشرفت نمود و این ماده به پوشش مطلوب تری تبدیل شد.

ادامه مطلب...

کریستال سفید بی رنگی است که عمده مصارف سود پرک در صنایع کاغذ سازی می باشد. در صنایع کاغذ سازی از این سود برای فرایندهای خمیرسازی و سفید کردن، از بین بردن جوهر ها و بازیافت کاغذ و در تصفیه آب استفاده می شود.

 

سدیم هیدروکسید

ادامه مطلب...

مشخصات فیزیکی و شیمیایی سدیم هیدروکسید:
شکل ظاهری : سدیم هیدروکسید عموما به صورت پولکی و پرک و پودر موجود میباشد.
فرمول مولکولی هیدروکسید سدیم : NaOH
وزن مولکولی : 40.01 گرم بر مول
نقطه ذوب : 12درجه سانتی گراد (محلول 50%) ، 62 درجه سانتی گراد (محلول 70-73%)
نقطه جوش : بیش تر از 266 درجه فارنهایت در فشار 760 میلی متر جیوه (محلول 50%)

ادامه مطلب...

کلرید روی چیست؟ کلرید روی با نام آیوپاک dichlorozinc یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی ZnCl2 که عموماً مورد استفاده در صنایع پایین دست شیمیایی قرار می گیرد. این ترکیب در دمای اتاق در فاز جامد و دارای ساختاری کریستالی است. تا کنون 9 ساختار کریستالی از آن شناسایی شده است که تمامی آنها بی رنگ و یا سفید رنگ هستند. روی کلرید جامد معمولاً به صورت پودرهایی گرانول شکل سنتز می شوند. هر چند این ترکیب به شکل محلول با غلظت های 50 یا 70% نیز در دسترس است. رنگ کلرید روی مایع کاهی کم رنگ است. این ترکیب را می توان در بسیاری از حلال ها مانند متانول، اتانول، گلیسرول، استن و یا اتر حل کرد.

کلرید روی

هم چنین دارای وزن مخصوص 2.91 و جرم مولکولی g/mol 136.3  و با طعمی نسبتاً تند می باشد. به دلیل نوع خواص شیمی فیزیکی این ماده به افرادی که به صورت روزانه از آن استفاده می کنند توصیه می شود جهت در مصون ماندن از خطرات کلرید روی که نکات ایمنی مربوطه را رعایت (از عینک و دست کش مخصوص استفاده کنند) و MSDS آن را حتما قبلا مطالعه کرده باشند.

از سایر خواص فیزیکی و شیمیایی آن می توان به نقطه جوش و ذوب این ترکیب شیمیایی اشاره کرد. این ماده در دمای بسیار بالای 732 درجه سانتی گراد به جوش می آید و در دمای 541 درجه فارنهایت نیز ذوب می گردد. مقدار حلالیت آن در آب نیز به میزان 432 گرم در 100 گرم آب می باشد. فشار بخار این ماده بسیار پایین است و در حدود 1 پاسکال در دمای 305 درجه سانتی گراد تعیین شده است. در ادامه به مصارف روی کلرید کاربرد آن خواهیم پرداخت:

کاربرد کلرید روی : سنتز محصولات ارگانیک ، صنایع نساجی

روش تولید کلرید روی:

این ماده عموما در مقیاس تجاری از واکش هیدروکلریدریک اسید (HCl) و اکسیدهای فلز روی و یا مواد معدنی حاوی روی که به آنها اصطلاحا Roasted ore می گویند و دارای ترکیبات سولفیدی هستند.

هم چنین روی کلرید می تواند در واکنش با روی جامد به صورت خالص واکنش داده و تولید شود که در آن صورت هیدروژن نیز به عنوان یک محصول جانبی ارزشمند تولید می شود.

در انتها نیز به منظور خالص سازی محلول تولیدی, بسته به نوع و درصد ناخالصی های همراه آن, فرایند خالص سازی مناسب را انتخاب می کنند. بر خلاف سایر بسیاری از عناصر, روی منحصراً فقط یک حالت اکسید دارد, 2+, این امر فرایند خالص سازی را بسیار ساده می کند.

روی کلرید اگر در حالت گرانول باشد باید در بشکه های فلزی که در آن محکم بسته شده است در محدوده دمایی 10 تا 24 درجه ی سانتی گراد, در محیطی خشک و دور از نور آفتاب نگه داری شود. چراکه این ترکیب به راحتی رطوبت را جذب می کند. به منظور به حداقل رساندن تاثیرات محیطی بر روی کلرید پیشنهاد می شود حداکثر فاصله ی زمانی بین بسته بندی محصول و مصرف آن 2 تا 3 ماه باشد. لازم به ذکر است که روی, ماهیتاً یک اسید لوییس است.

بازار جهانی:

روی کلرید نمکی طعم دار است که به صورت سفید رنگ رنگ موجود است و محلول های اسیدی در حلال های آلی قطبی مانند استون تشکیل می دهد. جاذب رطوبت است و بنابراین باید دور از بخار آب نگه داری شود. این محصول اغلب در گالوانیزه کردن، لحیم کاری، کنترل بو، چاه های نفت و گاز، کود های مایع، باتری های خشک سلولی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. درآمد حاصل از فروش روی کلرید در سال 2018 حدود 270.9 میلیون دلار بوده است و انتظار می رود تا پایان سال 2028 به رقمی به ارزش 426 میلیون دلار دست پیدا کند. قابل ذکر است که نرخ رشد این ماده در طول دوره پیش بینی از سال 2018 تا 2028 حدود 4.6 درصد براورد می گردد.

قیمت کلرید روی:

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

 خرید کلرید روی:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعت بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 فروش کلرید روی:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 شماره تماس:                   

 77657131- 021

منابع:


Home. (n.d.). Retrieved November 27, 2018, from https://www.futuremarketinsights.com/reports/zinc-chloride-market
ZINC chloride. (n.d.). Retrieved November 27, 2018, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Zinc_dichloride#section=Top