جستجو:

الومینیوم سولفات (الوم)

فروش الومینیوم سولفات (الوم):

شرکت مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی الومینیوم سولفات را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ازائه می کند .جهت اگاهی از قیمت و خرید الومینیوم سولفات (الوم) با شماره 021-77657131 تماس بگیرید و یا به شماره تلگرام 09198991006 پیام بدهید.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی:

الومینیوم سولفات با نام های آلوم و یا زاج سفید نیز شناخته می شود.  یک ترکیب معدنی است  که دارای فرمول شیمیایی Al2(SO4)  می باشد که جرم مولی آن 342.15  gr/ mol  است . این ماده در آب محلول است . به طوریکه در 0 درجه سانتی گراد حلالیت آن 31.2 گرم در هر 100 میلی لیتر آب می باشد. وقتی در آب حل می شود pH محلول اسیدی می شود. به شکل کریستال های جامد موجود می باشد.نقطه ذوب آن 770 درجه سانتی گراد می باشد.

ادامه مطلب...

فیلتراسیون ( Filtration )
در فرآیند تصفیه آب معمولی، فیلتراسیون معمولا به دنبال انعقاد، لخته سازی، و رسوب گذاری می آید(شکل زیر را ببینید). در حال حاضر، فیلتراسیون در سیستم های آب کوچک همیشه استفاده نمی شود. با این حال، الزامات قانونی اخیر تحت قانون تصفیه آب سطحی اضافی موقت سازمان محیط زیست ایالات متحده ممکن است در اکثر سیستم های تامین آب، فیلتر کردن آب ضروری باشد.
تصفیه آب یک فرآیند فیزیکی جداسازی ذرات کلوییدی و معلق از آب بوسیله عبور دادن آب از طریق مواد دانه دانه است. فرآیند فیلتراسیون شامل صاف کردن، ته نشینی، و جذب سطحی است. همچنانکه توده به فیلتر منتقل می شود، فضاهای بین دانه های فیلتر مسدود شده، باز بودن اندازه دانه های فیلتر کاهش یافته و حذف افزایش می یابد.

ادامه مطلب...

تاریخچه شکل گیری تصفیه آب  

تمدن های قدیمی همواره در مجاورت منابع آب شکل گرفته اند. با این که مقدار آب موجود و قابل استفاده دغدغه اصلی نیاکان ما بوده است، اما تعریف درست و جامعی از کیفیت آب وجود نداشته است. استفاده از روشهای مختلف جهت بهبود طعم و بوی آب به 4000 سال قبل از میلاد بر می گردد. در نوشته های بر جا مانده از سانسکریت و یونان باستان استفاده از زغال چوب جهت فیلتر کردن آب، قراردادن آب در معرض نور آفتاب، جوشاندن آب و قراردادن تکه های فلز داغ در آب قبل از نوشیدن آن توصیه شده است.


مصری ها 1500 سال قبل از میلاد از آلوم جهت تصفیه آب و ته نشین کردن ذرات معلق در آن استفاده می کردند. بقراط، دانشمند یونانی که در سال 460 تا 354 قبل از میلاد می زیسته، جهت دستیابی به آب با طعم مناسب، فیلتر پارچه ای اختراع نمود که با عبور دادن آب جوشیده شده از آن باعث زدودن ذرات عامل طعم و بوی نا مناسب از آب می شد.

ادامه مطلب...

 چه مواد شیمیایی  برای حذف فلزات سنگین به کار می روند؟ 

 کربنات سرب و سولفید سرب در آب نامحلول می باشند بنا براین با اضافه نمودن سودا (سدیم کربنات) که یون کربنات آزاد می کند و   سدیم سولفید ترکیب آزاد کننده یون سولفید، یک روش محتمل برای حذف سرب از پساب صنعتی می باشد .

 زیر برخی مواد شیمیایی مورد نیاز برای تصفیه آب را نشان می دهد که هرکدام  برای حذف چه عنصر و یا ترکیباتی از آب استفاده می شود :

ادامه مطلب...