جستجو:

 مالتودکسترین یک پلی ساکارید است که نوعی کربوهیدرات می باشد. Maltodextrin، هر محصول هیدرولیز شده از نشاسته را دربرمی گیرد که شامل کمتر از 20 واحد گلوکز باشد. بنابراین این ماده بجای یک نوع محصول خاص، گروهی از محصولات را دربر می گیرد. محصول فوق نوعی شکر مصنوعی محسوب می شود و حجم محصول غذایی مانند پودینگ، ژلاتین، سس، چاشنی، مواد پخته، چیپس سیب زمینی، ماست و شیرین کننده های بدون شکر را افزایش می دهد.

ویژگی های فیزیکی Maltodextrin معمولا از درجه هیدرولیز نشاسته تاثیر می پذیرد که به صورت مقدار معادل دکستروز (dextrose equivalent –DE) محصول بیان می شود. مقدار DE به صورت مقدار کاهش شکرهای موجود تعریف می شود و به صورت درصد دکستروز در ماده خشک بیان می شود. مقدار DE بالا، نشان دهنده درجه پلیمریزاسیون پایین و درصد بالای ساکارید است.  

نام ماده: Maltodextrin

فرمول شیمیایی:  C6nH(10n+2)O(5n+1)

 

کاربرد 

این ماده به عنوان غلظت دهنده، پرکننده یا نگهدارنده در بسیاری از مواد غذایی استفاده می شود.

محصول فوق یک پودر سفید رنگ است که از نشاسته سیب زمینی، ذرت یا برنج تهیه می شود. برای تولید آن، ماده اولیه پخته شده و سپس اسیدها یا آنزیم هایی به آن اضافه می شود تا بیشتر شکسته شود. پودر سفید حاصل، محلول در آب است و طعم طبیعی دارد. وقتی Maltodextrin به غذا افزوده می شود، به آن غلظت می بخشد، از کریستالیزاسیون جلوگیری می کند و اجزا را بهم پیوند می دهد. 

این ماده به عنوان افزودنی ماده غذایی موردتایید سازمان غذا و دارو (FDA) است و اکثر افراد می توانند در مقدار متوسط آن را مصرف کنند. 

اگرچه Maltodextrin به عنوان کربوهیدارت کمپلکس طبقه بندی می شود، ولی در بدن مانند کربوهیدرات ساده عمل می کند و برخلاف کربوهیدرات های کمپلکس، انرژی طولانی مدت را تامین نمی کند. 

این ماده در شیرین کننده های مصنوعی استفاده می شود و طعم آنها را بهبود می بخشد. درواقع به عنوان عامل پیونددهنده استفاده می شود و کمک می کند تا شکرهای به شکل کریستال تشکیل شود. 

محصولات غذایی

محصول فوق اثر خشک کننده دارد، بنابراین به موادی مانند پودینگ های فوری افزوده می شود تا آن را به ماده ای خشک و کریستال مانند تبدیل کند که در نتیجه مخلوط شدن با مایع، غلیظ می شود. همچنین در تولید آب نبات یا نوشیدنی های غیرالکلی استفاده می شود. 

بدنسازان و ورزشکاران معمولا بعد از تمرینات سنگین از کربوهیدرات ها استفاده می کنند تا سطح گلیکوژن (انرژی ذخیره شده) و گلوکز (انرژی قابل استفاده) در بدن را تقویت کنند. همچنین بعد از تمرین از مواد قندی مانند محصول فوق را استفاده می کنند تا میزان انسولین و قند خون را افزایش داده و کربوهیدارت ها را به سمت ماهیچه ها هدایت کند. هر گرم مالتودکسترین، 4 کالری دارد. 

مشتقات این ماده می تواند به عنوان افزودنی در تولید مواد دارویی به شکل قرص استفاده شود. 

  

فروش مالتودکسترین

شرکت مبتکران شیمی این محصول را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند. جهت آگهی از قیمت مالتودکسترین و سفارش محصول با شماره 02177657131 تماس بگیرید و یا به 09198991006 تلگرام بزنید. 

 

مراجع 

Guzman-Maldonado, H. Paredes-Lopez, O. (1995). Amylolytic enzymes and products derived from starch: a review. Critical Reviews in Food Science Nutrition, 35(5), 373-403

Tharanathan, R. (2002). Food-derived carbohydrates--structural complexity and functional diversity. Critical Reviews in Biotechnology, 22(1):65-84

Chronakis, I. (1998). On the molecular characteristics, compositional properties, and structural-functional mechanisms of maltodextrins: a review. Critical Reviews in Biotechnology, 38(7), 599-637

 

 

 

 

کربنات پتاسیم

image