جستجو:

 

مالتودکسترین

 

فروش مالتودکسترین

شرکت مبتکران شیمی مالتودکسترین را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند. جهت آگهی از قیمت مالتودکسترین و سفارش محصول با شماره 02177657131 تماس بگیرید و یا به 09198991006 تلگرام بزنید. 

 

خواص مالتودکسترین

نام ماده: مالتودکسترین – Maltodextrin

فرمول شیمیایی:  C6nH(10n+2)O(5n+1)

مالتودکسترین یک پلی ساکارید است که نوعی کربوهیدرات می باشد. مالتودکسترین، هر محصول هیدرولیز شده از نشاسته را دربرمی گیرد که شامل کمتر از 20 واحد گلوکز باشد. بنابراین مالتودکسترین بجای یک نوع محصول خاص، گروهی از محصولات را دربر می گیرد. مالتودکسترین نوعی شکر مصنوعی محسوب می شود و حجم محصول غذایی مانند پودینگ، ژلاتین، سس، چاشنی، مواد پخته، چیپس سیب زمینی، ماست و شیرین کننده های بدون شکر را افزایش می دهد. ویژگی های فیزیکی مالتودکسترین معمولا از درجه هیدرولیز نشاسته تاثیر می پذیرد که به صورت مقدار معادل دکستروز (dextrose equivalent –DE) محصول بیان می شود. مقدار DE به صورت مقدار کاهش شکرهای موجود تعریف می شود و به صورت درصد دکستروز در ماده خشک بیان می شود. مقدار DE بالا، نشان دهنده درجه پلیمریزاسیون پایین و درصد بالای ساکارید است.  

 

کاربرد مالتودکسترین

مالتودکسترین به عنوان غلظت دهنده، پرکننده یا نگهدارنده در بسیاری از مواد غذایی استفاده می شود.

مالتودکسترین یک پودر سفید رنگ است که از نشاسته سیب زمینی، ذرت یا برنج تهیه می شود. برای تولید آن، ماده اولیه پخته شده و سپس اسیدها یا آنزیم هایی به آن اضافه می شود تا بیشتر شکسته شود. پودر سفید حاصل، محلول در آب است و طعم طبیعی دارد. وقتی مالتودکسترین به غذا افزوده می شود، به آن غلظت می بخشد، از کریستالیزاسیون جلوگیری می کند و اجزا را بهم پیوند می دهد. 

مالتودکسترین به عنوان افزودنی ماده غذایی موردتایید سازمان غذا و دارو (FDA) است و اکثر افراد می توانند در مقدار متوسط آن را مصرف کنند. 

اگرچه مالتودکسترین به عنوان کربوهیدارت کمپلکس طبقه بندی می شود، ولی در بدن مانند کربوهیدرات ساده عمل می کند و برخلاف کربوهیدرات های کمپلکس، انرژی طولانی مدت را تامین نمی کند. 

مالتودکسترین در شیرین کننده های مصنوعی استفاده می شود و طعم آنها را بهبود می بخشد. درواقع به عنوان عامل پیونددهنده استفاده می شود و کمک می کند تا شکرهای به شکل کریستال تشکیل شود. 

مالتودکسترین اثر خشک کننده دارد، بنابراین به موادی مانند پودینگ های فوری افزوده می شود تا آن را به ماده ای خشک و کریستال مانند تبدیل کند که در نتیجه مخلوط شدن با مایع، غلیظ می شود. همچنین در تولید آب نبات یا نوشیدنی های غیرالکلی استفاده می شود. 

بدنسازان و ورزشکاران معمولا بعد از تمرینات سنگین از کربوهیدرات ها استفاده می کنند تا سطح گلیکوژن (انرژی ذخیره شده) و گلوکز (انرژی قابل استفاده) در بدن را تقویت کنند. همچنین بعد از تمریم از مواد قندی مانند مالتودکسترین استفاده می کنند تا میزان انسولین و قند خون را افزایش داده و کربوهیدارت ها را به سمت ماهیچه ها هدایت کند. هر گرم مالتودکسترین، 4 کالری دارد. 

مشتقات مالتودکسترین می تواند به عنوان افزودنی در تولید مواد دارویی به شکل قرص استفاده شود. 

 

مراجع 

Guzman-Maldonado, H. Paredes-Lopez, O. (1995). Amylolytic enzymes and products derived from starch: a review. Critical Reviews in Food Science Nutrition, 35(5), 373-403

Tharanathan, R. (2002). Food-derived carbohydrates--structural complexity and functional diversity. Critical Reviews in Biotechnology, 22(1):65-84

Chronakis, I. (1998). On the molecular characteristics, compositional properties, and structural-functional mechanisms of maltodextrins: a review. Critical Reviews in Biotechnology, 38(7), 599-637

 

 

 

 

کربنات پتاسیم

image