جستجو:

سولفات منیزیم:
منیزیم سولفات یک نمک آلی با فرمول مولکولی MgSO4(H2O)x میباشد که مقادیر x بین 0تا 7 میتواند باشد یعنی ما انواع سولفات های منیزیم را داریم از سولفات منیزیم خشک(بدون آب) تا سولفات منیزیم هپتا هیدرات(MgSO4.7H2O).
سولفات منیزیم بدون اب شامل عناصرمنیزیم ، سولفور و اکسیژن است.
اغلب به سولفات منیزیم 7ابه را به نام سنگ معدن epsomite یا نمک epsom میشناسند.
منیزیم سولفات به طور کلی ترکیبی یونی است زیرا منیزیم خود یک فلز است و سولفات یک نافلز است و پیوند بین یک فلز و نافلز اغلب یونی میباشد.
در مولکول های سولفات بین اتم های سولفور و اکسیژن پیوند کوالانسی برقرار میباشد. ساختار مولکول سولفات منگنز در شکل زیر اورده شده است:ویژگی های سولفات منیزیم:
سولفات منیزیم یک ترکیب جامد بی بو میباشد که به طور کلی به شکل کریستال های رنگی سوزنی شکل ویا کریستال های پودری  سفید دیده میشود. (Kawamura و Rao، 2007). این ماده در آب جوش بسیار محلول است.

اشکال مختلف سولفات منیزیم دارای وزن مولکولی متفاوت است و حلالیت آنها نیز با یکدیگر متفاوت است
مشخصات فیزیکی و شیمیایی در جدول زیر نشان داده شده اند:


کاربردهای خاص سولفات منیزیم:
منیزیم سولفات کاربردهای گسترده ای در کشاورزی، فرایندهای غذایی،محصولات مراقبت های شخصی و دارویی

مصرف جهانی سالانه سولفات منیزیم مونو هیدرات در اواسط دهه 1970 ، 2.3 میلیون تن بود که بیشتر آنها در کشاورزی کاربرد داشتند.

کاربرد منیزیم سولفات در کشاورزی:
در کشاورزی، این ماده به دلیل کمبود منیزیم به خاک اضافه می شود (Kawamura و Rao، 2007). محصولاتی که به شدت به خاک غنی از منیزیم وابسته هستند عبارتند از سیب زمینی، فلفل،  گوجه فرنگی و گل رز.
سولفات منیزیم نیز معمولا به گیاهان گلدانی اضافه می شود. حلالیت بالای منیزیم سولفات آن را یک ترکیب ایده آل برای اضافه کردن منیزیم به خاک می سازد. اضافه کردن منیزیم سولفات به خاک باعث جذب نیتروژن و فسفر توسط محصولات می شود (Epsom salt Council، 2009).


کاربرد سولفات منیزیم در صنایع غذایی:
در غذای دام ها و حیوانات هنگامی که سولفات منیزیم ضوری باشه ، اضافه میشود.

اگر در غذای دام ها سطح پتاسیم بسیار بالا باشد ، مانع جذب منیزیم گیاهان  میشود و نیازمند استفاده از مکمل های سولفات منیزیم میباشد(Epsom salt Council,2009)
در پردازش مواد غذایی، سولفات منیزیم بعنوان یک طعم دهنده به شیشه های آب و بعنوان عامل استحکام بخش در کره های سویا مورد استفاده قرار میگیرد

سولفات منیزیم همچنین به عنوان مواد مغذی ، به ویژه در محصولات جایگزین نمک، رژیم غذایی مکمل ها، نوشابه های نوشیدنی، نوشابه های گازدار، نوشیدنی های ورزشی و... استفاده می شود.
همچنین بعنوان مخمر در مالت و آبجو و سایر نوشیدنی های مالت مورد استفاده قرار میگیرد. ( Rao&Kawamura

، 2007).

کاربرد دارویی سولفات منیزیم:
سولفات منیزیم دارای بسیاری از کاربردهای دارویی انسانی است.
برای کنترل و جلوگیری از تشنج در کودکان مبتلا به نفریت حاد و همچنین عاملی برای ضد تشنج میتوان سولفات منیزیم تزریق کرد.
همچنین تزریق منیزیم سولفات میتواند به کاهش فشار خون در زنان باردار مبتلا به پری کامپلاسیا(preeclampsia) کمک کرد.
حملات اسم میتواند با سولفات منیزیم درمان شود
همچنین از سولفات منیزیم میتوان بعنوان یک ملین برای درمان یبوست استفاده کرد (Adnani، 2010).

نمک اپسوم یا همان فرم هپتا هیدرات سولفات منیزیم، یک فرم شایع سولفات منیزیم است که به راحتی در آب حل می شود و برای
از بین بردن درد عضله ها و کاهش خارش و التهاب به اب حمام اضافه میشود و بیشتر مورد استفاده بیماران مبتلا به درد مفاصل است. (Epsom salt Council,2009)
از سولفات منیزیم نیز در دامپزشکی نیز استفاده میکنند به این صورت که از این ترکیب میتوان بعنوان یک عامل ضد انعقاد ، ملین،کمک به جایگزینی الکترولیت با هیپومنیزمی و درمان های قلبی و آرتریت ها مورد استفاده قرار گیرد. (Dodman، 2010).

قیمت سولفات منیزیم:

 شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

 

خرید سولفات منیزیم:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعت بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

فروش سولفات منیزیم:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

02177641136

02177649244                           

02177641217