جستجو:

سدیم هیدروکسید مایع:

کاستیگ سودا(سدیم هیدروکسید) یک ماده قلیایی است و یک ماده اولیه برای تولید طیف وسیعی از مواد شیمیایی است

این ماده در فرایند های تولید حلال ، پلاستیک ها ، الیاف مصنوعی ، سفید کننده ها ، چسب ها ، پوشش ها و علف کش ها ، رنگ ها ، جوهر و داروها استفاده میشود همچنین  قابل استفاده در تولید پالپ و کاغذ ، الومینیوم ، صابون و دترجنت ها، محصولات نفتی و محصولات شیمیایی مورد استفاده واقع میشود.
سایر کاربردهای دیگر آن شامل تصفیه آب ، غذا ، منسوجات ، پردازش فلزات ، معدن و ساخت شیشه و شایر موارد کاربرد دارد.

یکی از بزرگترین مصرف کنندگان سود سوز آور، صنعت کاغذ و خمیر است که در فرایندهای سفیذ سازی ضایعات کاغذ و تصفیه آب  استفاده میشود ، رشد جهانی محدود به سطوح تولید ناخالص داخلی است.
سدیم هیدروکسید یا سود مایع یک محصول جانبی در فرایند تولید کلر است در این فرایند از سنگ نمک استفاده میشود که به آسانی در دسترس میباشد.

سود مایع در طیف گسترده ای از مواد به کار برده میشود  و بسیاری از آن ها در اسید زدایی گازها پیش از آزاد شدن در جو استفاده میشود.

به طور مثال گازهای منتشر شده از سوختن فسیل که حاوی مقادیر زیادی از دی اکسید گوگرد هستند برای به دام انداختن دی اکسید گوگرد راه های فراوانی وجود دارد اما یکی از راه های رایج آن شستشو گازها با محلول سدیم هیدروکسید و کلسیم میباشد این عمل در پالایشگاه ها نیز برای پالایش بوکسیت نیز بکار برده میشود.

از سود مایع در خالص سازی سنگ معدن بوکسیت برای تولید آلومینیوم استفاده میشود
از مصارف دیگر سود مایع تولید کاغذ از چوب میباشد که در فرایند کرافت بیشترین مصرف سود سوز آور دارد نیز در آن چوب تحت اثر محلولی شامل ترکیب سدیم هیدروکسید و سولفات سدیم قرار میگیرد.
در این فرایند بخاطر وجود لینگین که جز دسته ای از پلیمرهای ارگانیک است که در آب حل میشود و ماده ای که باقی میماند سلولز خالص است که در مرحله آخر انرا فیلتر میکنند
سلولز حاصله که پس از مراحل خالص سازی باقی میماند پایه کاغذ را تکشیل میدهد

سایر مصارف عبارتند از تولید سورفکتانت، صابون و مواد سفید کننده.

در این مورد آخر گاز کلر از محلول سدیم هیدروکسید می‌گذرد که می‌تواند محلولی شامل سدیم کلرات سدیم )هیپوکلریت سدیم)  تولید می کند:

Cl2(g) + 2NaOH(aq) — > NaCl(aq) + h2o(I)

سدیم هیدروکسید در تولید مواد شیمیایی آلی به کار می رود. از مهمترین آنها اپوکسی پروپان (اکسید پروپلین) است که در تولید پلی اورتان ها استفاده می شود. پروپان با کلر در آب واکنش داده و تولید مخلوطی از ۱-کلرو پروپان ۲-اُل و ۲-کلرو پروپان ۱-اُل می کند. اپوکسی پروپان به محض اضافه کردن محلول سدیم هیدروکسید با کلسیم هیدروکسید تشکیل می‌شود.

 

تقاضای جهانی برای کاستیک سودا 59میلیون تن در سال 2008 بوده است.
بیشترین مصرف در صنعت کاغذ سازی و پالپ بوده است که حدود 14%میباشد و بعد از آن مواد شیمیایی معدنی (13%) ، مواد شیمیایی آلی (12%) و آلومینا(11%) اختصاص یافته است.

 

سایر موارد مهم دیگر عبارتند از: پارچه، صابون و مواد شوینده، و تصفیه آب
همانطور که در نمودار زیر مشاهده میکنید مصرف سود سوز آور یا به صورت جامد سود پرک در محصولات مختلف متفاوت است به طور مثال برای تولید آلومینیوم در امریکا مصرف آن حدود 3درصد میباشد اما برای تولید مواد آلی حدود 35درصد میباشد.

قیمت سود مایع:

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

 

خرید سدیم هیدروکسید مایع:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعت بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

فروش سدیم هیدروکسید مایع:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 

-02177657131

سدیم هیدروکسید مایع