جستجو:

اسید بوریک:

 

اسید بوریک یک هیدرات ضعیف اسیدی است. اکسید بوریک با خواص آنتی سپتیک، ضد قارچی و ضد ویروسی است. مکانیسم دقیق عمل اسید بوریک ناشناخته است؛ به طور کلی در تمام سلول های سیتوتوکسیک این ماده در درمان عفونت های مخمر و زخم های سرد استفاده می شود.

 

این ماده که بورات هیدروژن نیز نامیده می شود، اسید بوریکیک، اسید اوروتوبوری و اسید بوریکوم انام های دیگر این ماده است. اغلب به عنوان یک ضد عفونی کننده، حشره کش، بازدارنده شعله، جذب نوترون یا پیش ماده برای سایر ترکیبات شیمیایی استفاده می شود . فرم شیمیایی آن 3BO3H است. در فرم بلورهای بی رنگ و یا یک پودر سفید است که در آب حل می شود. هنگامی که به عنوان یک ماده معدنی رخ می دهد، آن را به نام ساسولیت می نامند.

 

 

روش تولید:

 

 با واکنش بوراکس (سدیم تتربورات دکا هیدرات) با اسید معدنی مانند اسید هیدروکلریک آماده می شود:

 

 Na2B4O7•10H2O + 2 HCl → 4 B(OH)3 [or H3BO3] + 2 NaCl + 5 H2O

 

و همچنین به عنوان محصول جانبی در واکنش هیدرولیز دی بوران با تری هالید بورن نیز تشکیل می شود:

 

B2H6 + 6 H2O → 2 B(OH)3 + 6 H2

BX3 + 3 H2O → B(OH)3 + 3 HX (X = Cl, Br, I)

 

از زمانی که یونانیان و رومی ها برای استفاده از مواد ضدعفونی کننده و تمیز کردن از آن استفاده کردند، این ترکیب برای عموم مورد مصرف قرار گرفت. اشکال خالصی از آن وجود دارد.

 

 همچنین بخشی از مکمل های طبیعی بور است که برای سلامت استخوان و بیماری های استخوانی ضروری است.

 

منابع غذایی بور

این ترکیب یک ترکیب طبیعی در غذاهای مختلف است. مزایای بوریک برای سلامت انسان بسیار زیاد است و همچنین خواص آنتی اکسیدانی خاصی را نشان می دهد. در اینجا چند منبع غذایی این ترکیب محلول در آب وجود دارد.

 

سیب (با پوست و خام)، موز خام، بادام ها، بادام زمینی، آبجو، شراب، نان سفید غنی شده و برنج سفید وجود دارد.

بوریک بخش مهمی  از دنیای غذا را تشکیل می دهد. از آن به عنوان یک عامل تقویت کننده در هر غذای فرآوری شده نیز استفاده شده است. از آنجا که منابع غذایی طبیعی این ترکیب محدود است، بهتر است که مکمل های غذایی را طبق تجویز پزشک مصرف کرد.

 

کاربردهای بوریک اسید:

 

هر چه بیشتر در مورد خواص سودمند بوریک آموخته شود، باز هم کم است. این ماده بیشتر در مورد طیف گسترده ای از محصولات مصرفی و صنعتی بکار می رود.

 

برخی از نمونه های رایج:

 

دارویی و آرایشی: یک آنتی سپتیک خفیف و همچنین یک اسید ملایم است که مانع از رشد میکروارگانیسم ها در سطوح خارجی بدن می شود. معمولا در محلول های لنز تماس، ضدعفونی کننده های چشم، داروهای واژینال، پودر بچه، داروهای ضد پیری و سایر مورد مصرف است.

 

مکمل های غذایی: بوریک و دیگر بورات ها به طور فزاینده ای در مکمل های غذایی بدون مکمل به عنوان منبع بور استفاده می شوند. تصور می شود که بور دارای ارزش بالقوه درمانی در ارتقاء سلامت استخوان ها و مفصل است و همچنین دارای اثر محدود کننده ای بر علائم آرتروز است. مهم است که توجه داشته باشیم که اثرات بهداشتی آن و مکمل های بور بر اساس مطالعات بسیار جدید و یا بر اساس ادعای تولید کنندگان مکمل ها است.

 

جلوگیری از انتشار شعله: از انتشار گازهای قابل احتراق از مواد سولزوئیدی مانند پنبه، چوب و محصولات کاغذی جلوگیری می کند. همچنین باند شیمیایی آب را آزاد می کند تا احتراق بیشتری را کاهش دهد.

 

شیشه و فایبرگلاس: مقاوم در برابر گرما، بوروسیلیکات و سایر عینک های مخصوص به بوریک و سایر بورات های مشابه هستند تا مقاومت شیمیایی و مقاومت شیشه را افزایش دهند. لامپ های هالوژن، وسایل آشپزی، ظروف میکروویو، ظروف آزمایشگاهی و بسیاری از موارد شیشه ای روزانه با افزودن آن افزایش می یابد. اسید بوریک نیز در فرایند فیبرنوری فایبرگلاس، که در عایق فایبرگلاس و همچنین در فایبرگلاس نساجی (مواد شبیه پارچه ای است که معمولا در اسکی، تخته مدار و دیگر برنامه های مشابه استفاده می شود)، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

موارد مصرف دیگر: اسید بوریک معمولا در متالورژی برای سخت شدن و درمان آلیاژهای فولادی بکار برده می شود و همچنین برای استفاده از مواد پوشش فلز. در پوشش های سرامیکی و مینای دندان، در چسب ها، به عنوان روان کننده، و در بسیاری از محصولات مصرفی و صنعتی دیگر بکار برده می شود.

 

قیمت اسید بوریک:

 شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

 

خرید اسید بوریک:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعت بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

فروش اسید بوریک:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 

تلفن: 

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

واتس اپ و تلگرام:

09198991006

09198991007

09198991008

 

 

 

 

 

سدیم لاکتات