جستجو:

 سدیم اسید پیروفسفات

 

فروش سدیم اسید پیروفسفات

شرکت مبتکران شیمی از جمله واردکنندگان سدیم اسید پیروفسفات بوده و فروش سدیم اسید پیروفسفات را با قیمت و کیفیت مناسب به انجام می رساند. برای اگاهی از قیمت سدیم اسید پیروفسفات با شماره 021-77641217 تماس بگیرید یا با شماره تلگرام 09198991006 در ارتباط باشید.

 

خواص سدیم اسید پیروفسفات

نام: سدیم اسید پیروفسفات ، Sodium acid pyrophosphate

فرمول شیمیایی: Na2H2P2O

جرم مولکولی: 221/94 گرم بر مول

نقطه جوش: 113 درجه سانتی گراد 

چگالی: 2/31 گرم بر سانتی متر مکعب 

اسامی دیگر: دی سدیم پیروفسفات، دی فسفریک اسید، دی سدیم دی فسفات

سدیم اسید پیروفسفات (SAPP) از آب زدایی گرمایی مونوسدیم فسفات تشکیل می شود. میزان حلالیت آن در دمای 20 درجه سانتی گراد در آب حدود 9/11 گرم در 100 میلی لیتر آب می باشد. 

 

کاربرد سدیم اسید پیروفسفات

سدیم اسید پیروفسفات یک نمک خوراکی و سنتزی است که به تخمیر لازم برای پختن کمک می کند و از تغییر رنگ غذا جلوگیری می کند. سدیم اسید پیروفسفات یک جز اصلی در بکینگ پودرهاست و به عنوان عامل تخمیر در محصولات تجاری کیک، دونات، کیک فنجانی، پودینگ، پنکیک، مافین، بیسکویت و ... یافت می شود. افزودن سدیم اسید پیروفسفات ممکن است منجر به یک تلخی در برخی محصولات شود که این موضوع با افزودن جوش شیرین، یون های کلسیمی، شکر و طعم دهنده ها برطرف می شود. افزودن سدیم اسید پیروفسفات منجر به ماندگاری و غنی سازی نان از فسفر می شود. همچنین سدیم اسید پیروفسفات به محصولات با عرضه خمیری، شیر طعم دار، گوشت پخته شده، محصولات سیب زمینی و کنسرو ماهی افزوده می شود. همچنین برای رنگ بهتر، به سس ها افزوده می شود.  

سدیم اسید پیروفسفات به عنوان عامل تخمیر، امولسیفایر و پایدارکننده و بهبود دهنده کیفیت استفاده شده و کیفیت محصولات غذایی به ویژه محصولات گوشتی و لبنی را بهبود می بخشد. سدیم اسید پیروفسفات در ترکیب با سایر فسفات ها برای حفظ آب محصولات گوشتی مانند گوشت کنسروشده، ژامبون و نودل فوری استفاده می شود. 

سدیم اسید پیروفسفات همراه با جوش شیرین (سدیم بی کربنات) استفاده می شود. مقدار خنثی سازی اسیدهای تخمیری، نسبت بی کربنات سدیم به 100 بخش از اسید تخمیری است که خنثی سازی کامل اسید و تولید دی اکسید کربن را نتیجه می دهد. برای مثال اگر مقدار خنثی سازی 72 باشد، بدین معناست که برای خنثی سازی کامل باید نسبت 72:100 از جوش شیرین نسبت به اسید تخمیری استفاده شود. تنظیم نسبت جوش شیرین به اسید می تواند pH محصول نهایی را کاهش یا افزایش دهد.  

در افزودن سدیم اسید پیروفسفات به محصولات غذایی باید به این نکته توجه داشت که میزان مصرف توصیه شده فسفر برای افراد بالای 18 سال، 700 میلی گرم در روز است. این مقدار برای تشکیل استخوان و تامین انرژی سلولی کافی است ولی مقادیر بالای 4000 میلی گرم در هر روز منجر به ایجاد اختلال و افت تراکم مواد معدنی و عدم توانایی جذب کافی کلسیم می شود. 

 

 

مراجع 

Evaluation of the health aspects of phosphates as food ingredients. Report PB-262 651, Life Sciences Research Office, Fed Am Soc Exp Biol, 1975

Greig, W.S., and Ora Smith. 1955. Potato quality IX. Use of sequestering agents in preventing after-cooking darkening in pre-peeled potatoes. Am Potato J 32:1–6

Hunsader, M., and F. Hanning. 1958. Effect of complexing and chelating agents on the after-cooking discoloration of potatoes and upon the iron and phenolic content of juice. Food Res 23:269–273

mith, Ora and C.O. Davis, 1960. Preventing discoloration in cooked and French-fry potatoes. Am Potato J 37:352

Martin, J.B., and D.M. Doty. 1949. Determination of Inorganic phosphate. Anal Chem 21:965–967

 

 

 

 

 

سدیم اسید پیروفسفات

ساختار لوییس سدیم اسید پیروفسفات