جستجو:

اسید فوماریک 

 

فروش اسید فوماریک

شرکت مبتکران شیمی از جمله واردکنندگان اسید فوماریک بوده و فروش اسید فوماریک را با قیمت و کیفیت مناسب به انجام می رساند. برای اگاهی از قیمت اسید فوماریک با شماره 021-77641217 تماس بگیرید یا با شماره تلگرام 09198991006 در ارتباط باشید.

 

خواص اسید فوماریک

نام: اسید فوماریک ، Fumaric acid

فرمول شیمیایی: C4H4O4

جرم مولکولی: 116/07 گرم بر مول

نقطه ذوب: 287 درجه سانتی گراد 

چگالی: 1/635 گرم بر سانتی متر مکعب 

اسامی دیگر: آلومالئیک اسید، بولتیک اسید، دونیتیک اسید، لیچنیک اسید

اسید فوماریک، یک کربوکسیلیک اسید کریستالی بی رنگ تا سفیدرنگ است که در طبیعت فراوان یافت می شود. همچنین از اکسیداسیون سوکسینیک اسید (succinic acid) تولید می شود. اسید فوماریک یک واسطه کلیدی در پرخه تری کربوکسیلیک اسید برای بیوسنتز اسید آلی در انسان می باشد. اسید فوماریک در اتانول، آب و دی اتیل اتر محلول است. اسید فوماریک همچنین یک جز کلیدی در زندگی گیاهان محسوب می شود. پوست انسان در معرض نورخورشید، به طور طبیعی اسیدفوماریک تولید می کند. 

 

کاربرد اسید فوماریک

اسید فوماریک در تولید مواد دارویی، نوشیدنی، مواد غذایی، خوراک حیوانات، عوامل پاک کننده، پلی استرهای غیراشباع، رزین های آلکیدی و جوهر پرینت استفاده می شود و قویترین اسید آلی غذایی قابل تیتر می باشد. 

اسید فوماریک از سال 1946به عنوان عامل اسیدی در مواد غذایی استفاده شده است. اسید فوماریک می تواند به عنوان جایگزین اسید تارتاریک و اسید سیتریک استفاده شود. در واقع به عنوان طعم دهنده، هر 1/36 گرم از اسید سیتریک با 0/91 گرم اسید فوماریک برابری می کند. همچنین به دلیل ماندگاری بیشتر در مقایسه با سایر اسیدها مقدار کمتری از آن مصرف می شود، یعنی هر 2 تن از اسید فوماریک می تواند جایگزین 3 تن اسید سیتریک یا اسید تارتاریک یا اسید مالیک شود، بنابراین در نهایت هزینه را کاهش خواهد داد. 

اسید فوماریک در پودر گندم و ذرت، نان، خمیر بیسکوییت، آب میوه، انواع نوشیدنی انرژی زا، ژلاتین، مربا و ... استفاده می شود. مطالعات غذایی نشان میدهد که اسید فوماریک، کیفیت محصولات غذایی را افزایش داده و هزینه های بسیار از محصولات غذایی و نوشیدنی را کاهش می دهد، از این رو بسیار محبوب است.  

چنانچه اسید فوماریک به عنوان افزودنی غذایی استفاده شود، منجر به طعم ترشی طولانی مدت و ماندگار می شود. همچنین pH را کاهش می دهد. وزن مولکولی پایین آن باعث می شود در pH نزدیک به 3 نسبت به سایر اسیدها، ظرفیت بافری بیشتری داشته باشد. 

اسید فوماریک یک جز اساسی در تولید آب نبات برای افزودن طعم ترشی می باشد و چون طی مرحله ذخیره سازی و توزیع آب جذب نمی کند، ماندگاری آب نبات ها را نیز افزایش می دهد. 

اسید فوماریک در کاربردهای صنعتی مانند پلی استرهای غیراشباع، رزین های آلکیدی، جوهرهای پرینت، سایزبندی کاغذ و ... نیز استفاده می شود.

 

مراجع 

Fumaric Acid Market Size by Application (Food & Beverages, Rosin Paper Sizes, Rosin, UPR, Alkyd Resins), Competitive Analysis & Forecast, 2014–2020; Hexa Research Inc.: Felton, CA, USA, 6 September 2016

Xu, Q.; Li, S.; Fu, Y.; Tai, C.; Huang, H. Two-stage utilization of corn straw by Rhizopus oryzae for fumaric acid production. Bioresour. Technol. 2010, 101, 6262–6264

Straathof, A.J.; van Gulik, W.M. Production of fumaric acid by fermentation. Subcell. Biochem. 2012, 64, 225–240

Fu, Y.-Q.; Li, S.; Chen, Y.; Xu, Q.; Huang, H.; Sheng, X.-Y. Enhancement of fumaric acid production by Rhizopus oryzae using a two-stage dissolved oxygen control strategy. Appl. Biochem. Biotechnol. 2010, 162, 1031–1038

 

 

 

اسید فوماریک

ساختار لوییس اسید فوماریک