جستجو:

اسید سیتریک چیست؟
اسید سیتریک با نام های سیتریک اسید ، جوهر لیمو ، اسید لیمو ، Citric acid ، tricarboxylic acid‎ ، hydroxypropane شناخته میشود.
این ماده با فرمول شیمیایی C6H8O7 یک اسید آلی خوراکی ضعیف به شمار میرود که در لیمو ترش و پرتقال وجود دارد این اسید را نخستین بار توسط دانشمند ایرانی جابربن حیان کشف شد.

سیتریک اسید دارای دو نوع میباشد:
1- اسید سیتریک منوهیدرات (اسید سیتریک آبدار)
2- اسید سیتریک خشک ( اسید سیتریک آنهیدروز )
یکی از عمده ترین کشورهای تولید کننده اسید سیتریک کشور چین میباشد.

کاربرد های اسید سیتریک:
اسید سیتریک علاوه بر اینکه در لیمو ترش و پرتقال یافت میشود در صتایع نوشابه ، آبمیوه، ژله ، مربا، بستنی و دسر، سس و روغن ، ارایشی و بهداشتی و دارویی نیز از آن استفاده میشود که باعث طعم دهندگی و تنظیمPHمیشود همچنین خاصیت نگهدارندگی نیز دارد.

روش تولید:

سیتریک اسید به طوری طبیعی در طبیعت یافت میشود ،مرکباتی که میخوریم و از طعم آن لذت میبریم در واقع سیتریک اسید طبیعی را مصرف میکنیم.
بدن نیز از این اسید برای تولید انرژی و سالم و فعال ماندن بدن نقش ضروری را ایفا میکند.

سیتریک اسید در واقع از مخمر قارچ ها تهیه میشود که این عمل به دو روش صورت میگیرد:

1- کشت سطحی 2- کشت غوطه وری


در روش تولید اسید سیتریک با کپک اسپرژیل ، این کپک را روی شکر کشت می‌دهند تا سیتریک اسید تولید کند بعد از جداسازی از محلول حاصل ، سیتریک اسید را بوسیله ته نشین کردن با آب آهک به صورت نمک سیترات کلسیم جداسازی می‌کنند. سیترات کلسیم در حضور اسید سولفوریک ، سیتریک اسید تولید می‌کند.

قیمت اسید سیتریک :

موسسه مبتکران شیمی فعال در تامین مواد شیمیایی و ارائه کننده با بهترین کیفیت و مناسبترین سیتریک اسید به مشتریان خود عرضه میکند.

 

خرید اسید سیتریک :

موسسه مبتکران شیمی مفتخر است که توانسته سهم کوچکی در چرخه تامین کالای مورد نیاز تولیدکنندگان عزیز داشته باشد و شما را در زمینه خرید سیتریک اسید مورد نظرتان یاری نماید

 

فروش اسید سیتریک :

موسسه مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش سیتریک اسید را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای آگاهی از آخرین قیمت سیتریک اسید با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید:

 

021-77641136

021-77649244

021-77641217

اسید سیتریک